KONTAKT:  treningoveplanynamieru@gmail.com


Úvod » Vytrvalostná sila

sila, vytrvalosť, vytrvalostná sila, vytrvalosť v sile


Zameranie tréningového plánu

Tréningová príprava na získavanie lokálnej krátkodobej a strednodobej vytrvalosti v sile zameraná na vybrané svalové skupiny, s doplnením precvičenia ostatných svalových skupín.

Cieľ tréningového plánu: zvyšenie lokálnej krátkodobej a strednodobej vytrvalosti v sile vybraných svalových skupín.

Miesto realizácie: posilňovňa,

Prostriedky a pomôcky:  kompletné štandardné vybavenie posilňovne - olympijské tyče, závažia, posilňovacie stroje a zariadenia, lavičky, bosu, žinenky, podložky, kettlebells, vlastná hmotnosť,

Metódy: Na zvyšovanie lokálnej krátkodobej a strednodobej vytrvalosti v sile využívame niektoré posilňovacie princípy a metódy, a to najmä: metóda dynamických úsilí, princíp špecifickosti pre rozvoj vytrvalosti vybraných svalových skupín, princíp opakovania a sérií, princíp časovej prednosti svalov zameraním sa na vybrané svalové skupiny, princíp tréningového splitu, ako aj princíp kruhovej metódy (kruhový tréning). Tréningové jednotky sú realizované s menším odporom, zaťaženie 20-40% max sily, pričom sa hodnota zaťaženia nemení, a používame 3-6 sérií s počtom 20-30 opakovaní pre precvičenie svalov hornej časti tela a 3-6 sérií s počtom 30-40 opakovaní pre precvičenie svalov dolnej časti tela.

Pre koho: muž/žena, športovec, 

Zdravotné špecifiká: zdravý

Typy regeneračných prostriedkov: strečing, sauna, bazén, masáž, ľahké aeróbne a kompenzačné cvičenia

 

Cieľ tréningového cyklu

Cieľom tréningového cyklu je získavanie lokálnej krátkodobej a strednodobej vytrvalosti v sile zameraná na vybrané svalové skupiny.

Metodika získavania vytrvalosti v sile

Metóda dynamických úsilí a princíp dynamického opakovania a sérií v kombinácii s princípom kruhovej metódy (kruhový tréning). Tréningové jednotky sú realizované s menším odporom, zaťaženie 20-40% max sily, pričom sa hodnota zaťaženia nemení, a používame 3-6 sérií s počtom 20-30 opakovaní pre precvičenie svalov hornej časti tela a 3-6 sérií s počtom 30-40 opakovaní pre precvičenie svalov dolnej časti tela.

Výber cvičení zameraný na veľké svalové skupiny s precvičením malých svalových skupín.

Vytvorené systémom www.webareal.sk

Y2NhZ